آرایشی, بهداشتی

با کانسیلر پوستی یکدست داشته باشید

کانسیلر و کورکتور
اگر که میخواهید به صورت غیر محسوس پوستی بی نقص و یکدست داشته باشید، کانسیلر یکی از مهمترین لوازم آرایش لازم برای پوست صورت شماست. کانسیلرها در انواع مایع و پودری و استیکی ارائه شده اند که بوسیله ی آنها، ناهماهنگی های پوستی شامل تیرگی زیر چشم، کبودی، جوش، جای جوش، فرورفتگی های روی پوست، منافذ درشت و لک پوشانده می شود و همچنین برای گریم صورت بوسیله ی هایلایتر از کانسیلر نیز استفاده می شود. بافت و جنس کانسیلر مشابه با کرم پودر است اما دارای غلظت بیشتر و پیگمنت های بیشتری می باشد. همانطور که می دانید کرم پودر برای آن است که پوست را یکدست نشان دهید، کانسیلر نیز کامل کننده ی این فرآیند می باشد. کانسیلر را میتوانید به تنهایی و یا همراه کرم پودر استفاده کنید. انتخاب تناژ رنگی کانسیلر معمولا یک تا دو درجه روشن تر از پوست می باشد.


کانسیلر ها با انواع تناژهای رنگی با کاربردهای متنوعی تولید می شوند. کانسیلرهایی که در رنگ خود، تناژ رنگی زرد دارند، کبودی ها و تیرگی های زیر چشم را بهتر می پوشانند. بعضی کانسیلرها برای برطرف کردن نقایص صورت هستند که به کالر کورکتور یا به صورت خلاصه کورکتور شناخته شده اند. این نوع از کانسیلرها دارای رنگ های سبز، نارنجی، بنفش و .. می باشند. کورکتورهای سبز و آبی رنگ، قرمزی پوست از جمله جوش و کسانیکه که روی پوست خود به طور طبیعی دارای قرمزی هستند را پوشش می دهند. کورکتورهای بنفش رنگ، زردی طبیعی پوست را پوشش می دهند. در ادامه به صورت کاملا جزئی به کانسیلرهای رنگی پرداخته می شود.


امروزه گفته می شود که آرایش و گریم شکلی از هنر است. در هنرهای تجسمی چرخه ای به نام چرخه ی رنگ وجود دارد که در آن رنگ های مکمل در روبروی هم قرار می گیرند و از نظر زیبایی شناسی و علمی مکمل یکدیگر می Kala-Market-color_wheel-150×150-با کانسیلر پوستی یکدست داشته باشید-آرایش و زیبایی آرایش و زیبایی صورت لوازم آرایش باشند و در صورت قرار گرفتن رنگ های مکمل بر روی یکدیگر، این دو رنگ همدیگر را خنثی می کنند. همانطور که مشاهده می کنید در این چرخه قرمز و سبز یکدیگر را خنثی می کنند. کانسیلر سبز رنگ، قرمزی پوست و جوش ها را پوشش می دهد و از دید پنهان می کند. اکنون دلیل خنثی شدن رنگ قرمز بوسیله ی کانسیلر سبز مشخص شد. با علم به چرخه ی رنگ و رنگ های مکمل میتوانید بهترین گریمور چهره خود شوید. همانطور که در چرخه می بینید، رنگ بنفش زرد را خنثی می کند.

1 دیدگاه در “با کانسیلر پوستی یکدست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.