آرایشی, لوازم جانبی

سه روش عالی برای شست و شوی براش ها و اسفنج های آرایشی

سه روش عالی برای شست و شوی براش ها و اسفنج های آرایشی
تمیزکردن و شست وشوی براش ها(قلمو) و اسفنج‌های آرایشی، قبل یا بعد از استفاده، از ضروری ترین اعمال آرایشی است، وقتی پد آرایشی خیس و کثیف خود را بدون شستن و خشک کردن کامل داخل کیف آرایشی خود قرارمی دهید با این کار عمر این ابزار را کوتاه کرده‌اید و در صورت استفاده ی چند باره از براش ها و اسفنج های کثیف به پوست خود لطمه وارد میکنید زیرا که امکان فاسد شدن کرم و مواد آرایشی روی این ابزار زیاد است و ایجاد حساسیت های پوستی میکند. حالا ما سه روش به شما یاد میدهیم که به سرعت قلمو و پد های آرایشی خود را بشویید.

روش اول
کمی آب گرم و شامپو بچه را با هم مخلوط کنید و براش ها را با ملایمت بشویید بعد از پایان این مرحله قلمو ها را با آب جاری ولی با فشار و قدرت کم با حوصله آبکشی کنید و موهای قلمو یا خود پد را آرام بفشارید و آب اضافی اش را بگیرید و بعد آن ها را دور درون یک دستمال نرم و آب گیر بپیچید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود.

روش دوم
درون یک ظرف گود کوچک کمی الکل بریزید قلمو ها را یکی یکی درون آن فرو ببرید و به آرامی بچرخانید و سپس از الکل در بیاورید این عمل را برای هر قلمو چند بار تکرار کنید زمانی که از تمیز شدن کامل براش ها اطمینان یافتید سپس قلمو ها را از جایی آویزان کنید تا خشک شوند.(این روش صرفا برای قلمو هاست)

روش سوم
اسفنج ها یا قلمو ها را درون سرکه آرام بشویید و دوباره از شامپو بچه به روش قبل استفاده کنید بعد از کامل شدن مراحل شست و شو اسفنج را با آب جاری خوب آبکشی کنید و بگذارید یک روز بماند تا کاملا خشک شود. سپس آن را درون یک کیسه پلاستیکی تمیز قرار دهید و به مدت یک روز داخل فریزر بگذارید تا از کشته شدن تمام انواع باکتریهای موجود در آن مطمئن شوید. حالا می توانید فوراً از آن استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.