آرایشی, بهداشتی

همه آن چیزی که باید در رابطه با پودرهای صورت بدانید!

همه آن چیزی که باید در رابطه با پودرهای صورت بدانید!
پودر ها به طور معمول برای تثبیت کردن آرایش به کار می روند. اما امروزه با توجه به تنوع آنها موضوع کمی پیچیده تر شده است. پودرهای اچ دی، پودرهای فیکس، پودر بیک، پنکک، استفاده از براش یا پد آرایشی و … ممکن است شما را گیج کرده باشد که کدام برایتان مناسب است. در ادامه به هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

چرا به پودر صورت نیاز دارید؟
پودرها از چرب شدن پوست و برق افتادن بخصوص روی پیشانی و بینی که مشکلی است که بسیاری با آن درگیرند، جلوگیری می کنند. پودر ها یکی از بهترین مات کننده های آرایش هستند. استفاده از پودر روی کرم پودر شما به فیکس شدن کرم پودر روی صورت و جلوگیری از ریختن آرایش یا خط افتادن آن کمک می کند. همچنین پودرهای آرایشی بهترین زمینه برای زدن رژگونه، کانتور، برنز کننده و هایلایتر را فراهم می کنند. شما میتوانید این ها را مستقیما روی کرم پودر خود بزنید اما همه چیز با یک پودر آرایشی، ماندگار تر روی پوست می ماند. شما همچنین می توانید از پودر برای ثابت کردن یک سایه ی کرمی استفاده کنید. حتی می توانید در مواقع ضروری از پودرها به جای شامپوی خشک استفاده کنید.

پودر بیک (Loose Powder)
بیک کردن یک تکنیک آرایشی می باشد که امروزه میان میکاپ آرتیست ها بسیار محبوب شده است. این تکنیک شامل زدن مقدار زیادی از یک پودر سفید رنگ یا با تناژ رنگی های روشن و گرم زیر چشم، روی تی زون و زیر خط رژگونه و روی چانه می باشد. برای فیکس کردن آرایش و گرفتن چربی اضافه لوازم آرایش به کار می رود. این مرحله بعد از زدن کرم پودر و کانسیلر انجام می شود. پودر بیک همچنین باعث می شود که کرم پودر به خوبی روی پوست بخوابد. از ریختن و ماسیدن آرایش جلوگیری می کند. از خط افتادن در خط خنده، زیر چشم و در خطوط زیر چشم جلوگیری می کند. پوشش دهی و ماندگاری آرایش را افزایش می دهد.

پودر فشرده یا پنکک (Pressed Powder/Compact)
این پودر معمولا حالتی جامد دارد و زدن آن روی صورت ظرافت خاصی می خواهد که بیش از اندازه و چند لایه نشود. بهتر است تنها مقدار کمی از آن ها را روی صورت بزنید و یک لایه نازک ایجاد کنید. این پودر به اندازه پودر فیکس قوی نیست اما میتوانید با آن کرم پودر خود را ثابت کنید و از برق افتادن پوست تا حدودی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.